• di@riga.lv
    / +371 67026138
Piekļūstamības paziņojums
Rīgas valstspilsētas pašvaldības Īpašuma departaments saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 14. jūlija noteikumiem Nr. 445 "Kārtība, kādā iestādes ievieto informāciju internetā" (turpmāk – Noteikumi Nr. 445) apņemas savu tīmekļvietni veidot piekļūstamu.

Šis piekļūstamības paziņojums attiecas uz Rīgas valstspilsētas pašvaldības Īpašuma departamenta tīmekļvietni https://id.riga.lv.

Tīmekļvietnei veikts Padziļinātais izvērtējums. Izmantotā metode - VARAM sagatavotās “Vadlīnijas iestāžu tīmekļvietnēm noteikto piekļūstamības prasību ievērošanas ietekmes izvērtēšanai un nesamērīgā sloga pamatošanai”.
 
Cik piekļūstama ir šī tīmekļvietne?

Rīgas valstspilsētas pašvaldības Īpašuma departamenta tīmekļvietne daļēji atbilst Noteikumu Nr. 445 prasībām šādu iemeslu dēļ:
• nedarbojas tastatūras piekļuve;
• krāsu salikumi dažās mājaslapas sadaļās nenodrošina pietiekamu krāsu kontrastu;
• mājaslapai trūkst iebūvētu rīku teksta izmēra palielināšanai.

Piekļūstamības alternatīvas

Lai saņemtu saturu, kas šobrīd nav piekļūstams, citā formātā, piedāvājam turpmāk minētās alternatīvas.

Piekļūstamības problēmas, kas saistītas ar kontrastiem, piedāvājam risināt, izmantojot datora operētājsistēmas piedāvātās iespējas vai kādu no pārlūka spraudņiem.

Datoru operētājsistēmā Windows 10 ir iespējams iestatīt režīmu Iestatījumi > Vieglpiekļuve > Augsts kontrasts.

Interneta pārlūkiem var arī izmantot spraudņus, piemēram, Chrome, Microsoft Edge - spraudnis High Contrast, Mozila Firefox – spraudnis Font Contrast u.c.

Tīmekļvietnes teksta palielināšanai var izmantot Interneta pārlūkos iebūvēto teksta tālumaiņas rīku (zoom) vai izmantot klaviatūras taustiņus Ctrl + “+”.

Atsauksmēm un saziņai

Mēs nepārtraukti cenšamies uzlabot šīs tīmekļvietnes piekļūstamību. Ja Jūs konstatējat kādas problēmas vai nepilnības, kas nav minētas šajā paziņojumā vai vēlaties saņemt nepiekļūstamo saturu citā formātā, sazinieties ar mums:

E-pastā: di@riga.lv

Zvaniet: +37167026138

Adrese: Riharda Vāgnera ielā 5, Rīgā

Mēs izskatīsim Jūsu pieprasījumu un sniegsim atbildi 7 dienu laikā.

Sūdzību iesniegšana

Par tīmekļvietnes piekļūstamību mūsu iestādē atbildīga ir Rīgas valstspilsētas pašvaldības Īpašuma departamenta Administratīvā pārvalde.

E-pastā: diap@riga.lv

Tālrunis: +371 67012521

Ja neesam atbilstoši reaģējuši uz Jūsu iesniegumu vai sūdzību par tīmekļvietnes satura piekļūstamību, Jums ir iespēja iesniegt sūdzību Latvijas Republikas Tiesībsargam:

Tiesībsarga birojs: Baznīcas iela 25 Rīgā, LV-1010

Tālrunis: +37167686768

E-pasts: tiesibsargs@tiesibsargs.lv

https://www.tiesibsargs.lv/lv/pages/kontaktinformacija

Ziņas par paziņojuma sagatavošanu

Šī tīmekļvietne pēdējo reizi tika izvērtēta 12.12.2022.

Izvērtējumu apliecinošs dokuments: Piekļūstamības izvērtēšanas protokols.