• di@riga.lv
    / +371 67026138

Divās pašvaldībai piederošās ēkās ierīkos jaunus bērnudārzus

Lai uzlabotu pirmskolas izglītības pakalpojuma pieejamību Rīgā, otrdien, 20.aprīlī, Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja atbalstīja sagatavotos grozījumus pašvaldības Investīciju plānā, papildinot to ar divu pašvaldībai piederošu ēku Rūpniecības ielā 21 un Slāvu ielā 19 pārbūvi jaunu bērnudārzu izveidošanai. Plānots, ka abās ēkās pēc pārbūves būs gandrīz 300 vietas mazajiem bērnudārzu apmeklētājiem.

20.04.2021 Divās pašvaldībai piederošās ēkās ierīkos jaunus bērnudārzus

Grozījumi paredz, ka ēkā Rūpniecības ielā 21 telpās ierīkos piecas pirmsskolas grupas, nodrošinot vietas 100 audzēkņiem. Savukārt ēkā Slāvu ielā 19 ir plānots izveidot 11 jaunas pirmsskolas grupas, nodrošinot vietas 198 bērniem. Pārbūves projektus ir plānots uzsākt šogad un tos īstenot septiņu mēnešu laikā.

Kopējās projektu izmaksas ir plānotas 4 768 000 eiro apmērā. Tos īstenos ar pašvaldības finanšu līdzekļiem un ņemot valsts budžeta aizņēmumu, kuru pašvaldībai ir tiesības saņemt atbilstoši jaunajiem Ministru kabineta noteikumiem “Kārtība, kādā izvērtē pašvaldību investīciju projektus jaunu pirmsskolas izglītības iestāžu būvniecībai vai esošo pirmsskolas izglītības iestāžu paplašināšanai”.

Rīgas domes Īpašuma departamenta sagatavotais priekšlikums vēl jāapstiprina domes sēdē.

Informāciju sagatavoja: Baiba Kantiņa, Rīgas domes Īpašuma departamenta Sabiedrisko attiecību projektu vadītāja, tālr. 67181181, e-pasts baiba.kantina@riga.lv

Rīgas domes Komunikācijas pārvalde