• di@riga.lv
    / +371 67026138

Mežaparka Lielajā estrādē notiks pikniks un rīdziniekiem būs iespēja izmēģināt jaunās estrādes akustiku

Lielais pikniks Mežaparkā - afiša

Sestdien, 15. augustā, no plkst.14.00 līdz plkst.20.00 Mežaparka Lielajā estrādē (Ostas ielā 11) notiks pikniks un rīdziniekiem būs iespēja izmēģināt jaunās estrādes akustiku.

Jau otro gadu Mežaparka Lielajā estrādē tiek rīkots atvērto durvju pasākums ar mērķi parādīt rīdziniekiem un galvaspilsētas viesiem paveiktos būvniecības darbus. Pasākums apvienos gan atpūtu svinīgā atmosfērā, gan atvērto durvju dienā būs iespēja kopā ar būvniecības ieceres īstenotājiem iepazīties ar atjaunoto estrādi un relaksējošā atmosfērā izbaudīt 15 000 kvadrātmetru plašo teritoriju.

Lielais pikniks ikvienu apmeklētāju iepriecinās ar radošām, muzikālām un gastronomiskām aktivitātēm visai ģimenei.

Uz pasākuma skatuves mazos apmeklētājus priecēs iemīļotie pasaku tēli no “Pasaku nama”. Būs muzikālā tikšanās ar Nacionālā teātra aktieru ansambli “Greizais ratiņš” un IGO. Starp mākslinieku uzstāšanās pauzēm viktorīnās pārbaudīsim rīdzinieku zināšanas par Mežaparka Lielās estrādes būvniecības gaitu, kā arī testēsim kopā jaunās estrādes akustiku. Pasākumu vadīs Valters Krauze.

Paralēli skatuves aktivitātēm estrādes teritorijās notiks radošās darbnīcas, lielos un mazos apmeklētājus priecēs cirka mākslinieka triki un “Pasaku nama” pārsteidzošās aktivitātes. Īpašu pārsteigumu Rīgas svētku viesiem būs sarūpējuši iluzionistu Pecolli ģimene.

Mežaparka Lielā piknika viesi ir aicināti līdzi ņemt segu vai pledu, kur ērti iekārtoties plašajā zālienā. Pasākuma laikā apmeklētājiem būs iespēja baudīt dažādu pasaules valstu virtuvju ēdienus, nobaudīt tradicionālos latviešu ēdienus, kā arī veldzēties ar atspirdzinošiem dzērieniem un vasarīgiem kokteiļus.

Pasākuma teritorijā būs aizliegts ienest alkoholiskos dzērienus un stikla taru. Aicinām svētku apmeklētājus ievērot valstī noteiktos ierobežojumus un Slimību profilakses kontroles centra rekomendācijas saistībā ar COVID-19 izplatību. Svinēsim svētkus atbildīgi!

Pasākums tapis sadarbībā ar Rīgas domes Īpašuma departamentu, PS “LNK, RERE” un pašvaldības uzņēmumu “Rīgas meži”. Pasākumu rīko “Art Management Group” un tā norisi Rīgas svētku laikā atbalsta Rīgas pilsētas pašvaldība un  Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Mežaparka Lielā estrāde šobrīd ir ieguvusi tās autoru arhitektu Jura Pogas un Austra Mailīša iecerētās Sidraba birzs dziesmu kalnā veidolu. Sazaroto “koku rakstu” un pārējās metāla konstrukcijas, kas veidota no 1766,4 tonnas metāla konstrukcijas. Unikālā konstrukcija ir veidota no kolonām un kopnēm un iestiepjas debesīs 35,8 metru augstumā. Metāla kopnēs ir iekārti 510 akustiskie vairogi. Tādējādi šis objekts Eiropas mērogā atzīstams kā unikāls un sarežģīts, kuram ir individuāls akustiskais risinājums.

Jaunajā estrādē ir iespēja uzstāties 12 874 koristiem, kas ir gandrīz divas reizes vairāk, nekā iepriekš, kā arī uzņemt dejotājus paplašinātajā dejošanas laukumā. Pēc rekonstrukcijas estrāde svētku dalībniekiem būs ērtāka, vieglāk pieejama un drošāka. Īpaši pārdomāts ir pakāpienu un sēdvietu izkārtojums – pakāpieni veidoti no dzelzsbetona konstrukcijām, savukārt sēdvietās ir noņemami koka soli ar īpašu aizsargkārtu. Estrādē izbūvēta adiabātiskā sistēma, kas karstā laikā ļaus atvēsināt dziedātājus, dzesējot sakarsušo gaisu ar ūdens miglas palīdzību.

B posma pirmās kārtas būvniecības darbi tika uzsākti 2018. gada 5. oktobrī pēc tam, kad tika parakstīts līgums ar projekta pasūtīju Rīgas domes Īpašuma departamentu un pilnsabiedrību “LNK, RERE”. Šajā posmā īstenotie darbi ekspluatācijā tika nodoti šī gada 21. maijā.

Mežaparka Lielās estrādes ēkas telpu izbūves darbi tiks pabeigti noslēdzošajā B posma otrajā kārtā līdz 2021. gada decembrim, par kuriem Rīgas domes Īpašuma departaments ir izsludinājis iepirkuma procedūru.

Jau ziņots, ka atbilstoši pieejamajam finansējumam un būvniecības prasību izpildei tādā apjomā, kas ļauj daļēji ekspluatēt estrādes ēku, izstrādātais būvprojekts Mežaparka Lielās estrādes pārbūves B daļai tika sadalīts divos posmos: 1. posmā, lai nodrošinātu 2020. gadā paredzētos XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus; 2.posmā paredzot pilnu būvprojekta realizāciju 2023. gadā, lai savlaicīgi sagatavotos XXVII Vispārējiem Dziesmu un XVII Deju svētkiem. Tomēr valstīs izsludinātās ārkārtas situācijas laikā svētkus norises laiks tika pārcelts par gadu un tika grozīti arī plānotie būvniecības darbu termiņi.

Mežaparka Lielās estrādes atjaunošana aizsākās 2016. gada 11. martā, kad Rīgas pilsētas pašvaldība un Latvijas Nacionālais kultūras centrs parakstīja līgumu ar Jura Pogas un Austra Mailīša arhitektu birojiem par būvprojekta izstrādi.