• di@riga.lv
    / +371 67026138

Svinīgā ceremonijā atklāja Mežaparka Lielās estrādes pirmo atjaunoto posmu

Šodien, 18.jūnijā, svinīgā ceremonijā atklāja Mežaparka Lielās estrādes pirmo atjaunoto posmu.

“Mežaparka estrāde nav vienkāršs objekts, tā ir spēka un tautas rituālu vieta, kurā virmo neiedomājams saliedētības spēks. Tādēļ es esmu ļoti pateicīga būvniekiem par atbildīgo pieeju. Kad ēka ir pabeigta, latvieši tradicionāli aicina draugus un kaimiņus uz sālsmaizes pasākumu. Varam droši teikt, ka neviens sālsmaizes pasākums Latvijā nebūs bijis ar tik lielu viesu skaitu – jau pēc divām nedēļām šeit pulcēsies 16 500 dziedātāji un vairāk nekā 200 dejotāji, savukārt svētkus visos koncertos kopā klātienē varēs izbaudīt 80 000 skatītāju,” svinīgā ceremonijā akcentēja kultūras ministre Dace Melbārde.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs uzsvēra, ka šis projekts ir piemērs labai sadarbībai starp valsti, pašvaldību un būvniekiem. “Kaut arī šodien ir svētki, pabeigts ir tikai estrādes pirmais posms, un ir svarīgi darbu turpināt,” norādīja N.Ušakovs.

“Ir patiess gandarījums, ka valsts simtgadē ir atjaunota Latvijas koru svētvieta un ilgi gaidītie svētki notiks paredzētajā vietā.  Ir kopīgi sperts pirmais solis, kas Dziesmu un deju svētku norises vietu turpmāk padarīs par modernu un mūsu gadsimtam atbilstošu kopīgu pasākumu vietu,” savu gandarījumu svinīgā ceremonijā pauda Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks.

Darbs pie Mežaparka Lielās estrādes atjaunošanas tika uzsākts pēc tam, kad 2016. gada 11. martā Rīgas dome un Kultūras ministrijas Latvijas Nacionālais kultūras centrs parakstīja līgumu ar Jura Pogas un Austra Mailīša arhitektu birojiem par būvprojekta izstrādi.

Pirmais posms ekspluatācijā tika nodots 7.jūnijā, kas bija par 11 dienām ātrāk nekā sākotnēji paredzēja noteiktie termiņi.

Pēc pārbūves Mežaparka estrādes iežogotā teritorija ir par aptuveni 50 000 kvadrātmetru lielāka nekā tagad, teritorijai sasniedzot 146 430 kvadrātmetrus. Koristu tribīnes uz XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem ar pagaidu koka tribīnēm tika paplašinātas par 2292 koristu vietām, tā kopā nodrošinot vietas gandrīz 10 000 koristiem. Savukārt skatītāju lauka jaunā platība ir 22 197 kvadrātmetri, kuros būs nodrošinātas sēdvietas 30 557 skatītājiem līdzšinējo 23 000 sēdvietu vietā.

Jau šonedēļ, 20. un 21. jūnijā, rīdziniekiem un galvaspilsētas viesiem būs lieliska iespēja vēl pirms XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem apmeklēt atjaunoto Mežaparka Lielo estrādi.

Trešdien, 20. jūnijā, no plkst. 18.00 līdz pat saulrietam par godu pirmā vēsturiskā objekta atjaunošanas posma pabeigšanai notiks svinīgais pasākums “#EsiPirmais Mežaparka Lielajā estrādē”, kurā visa vakara gaitā norisināsies dažādas aktivitātes un muzikāli priekšnesumi.  Plašāka informācija www.riga.lv

Savukārt ceturtdien, 21. jūnijā, no plkst. 12.00 līdz 18.00 ikvienam būs iespēja klātienē izstaigāt un iepazīties ar Mežaparka Lielajā estrādē paveiktajiem būvdarbiem un iespaidīgajām pārmaiņām.

Ieeja pasākumos ir bezmaksas.

Svinīgā atklāšanas ceremonijā piedalījās kultūras ministre Dace Melbārde, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs, arhitekti Juris Poga un Austris Mailītis, Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte, SIA “RERE Būve” valdes priekšsēdētājs Valdis Koks, AS “LNK Industries” valdes loceklis Jevgenijs Locovs, SIA „Rīgas meži” valdes priekšsēdētājs Aivars Tauriņš, Dziesmu svētku Goda virsdiriģenti un citi vērienīgajā projektā iesaistītie institūciju pārstāvji.

Pagājušajā gadā 20. aprīlī uz Mežaparka Lielās estrādes skatuves tika parakstīts līgums par estrādes pirmā atjaunošanas posma darbiem, kas paredzēja jauna skatītāju laukuma izbūvi, kurus pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma veica pilnsabiedrība “LNK, RERE”.

Informāciju sagatavoja: Baiba Gailīte, Rīgas domes Īpašuma departamenta Komunikācijas nodaļas vadītāja, tālr.: 67037357; mob. tālr.: 26555927; e-pasts: baiba.gailite@riga.lv