• di@riga.lv
    / +371 67026138

Iespēju aplūkot atjaunoto Mežaparka Lielo estrādi izmanto liels skaits rīdzinieku un pilsētas viesu

Šodien, 21. jūnijā, vēl no plkst.12.00 līdz 18.00 rīdziniekiem un galvaspilsētas viesiem būs dota iespēja pirms XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem apmeklēt atjaunoto Mežaparka Lielo estrādi un klātienē apskatīt paveiktos būvdarbus un iespaidīgās pārmaiņas. Ieeja ir bez maksas.

Iespēju aplūkot atjaunoto estrādi un būt pirmajam pasākumā „#Esi Pirmais Mežaparka Lielajā estrādē”, trešdien, 20. jūnijā, izmantoja liels skaits rīdzinieku un pilsētas viesu.

Svinīgais estrādes atvēršanas pasākums norisinājās līdz pat saulrietam, un viens no goda viesiem bija leģendārās grupas „Čikāgas piecīši” dalībnieks Armands Birkens. Atgādināsim, ka „Čikāgas piecīšu” pirmā uzstāšanās Mežaparkā Lielajā estrādē notika pirms trīsdesmit gadiem – 1989.gada vasarā. Pasākumu, ko ielīgoja postfolkloras grupa „Iļģi”, apmeklēja arī Deju svētku mākslinieciskie vadītāji un Dziesmu svētku virsdiriģenti.

Estrādes viesus ar dažāda žanra mūziku sagaidīja orķestris „Rīga”. Pirmo deju uz atjaunotās Mežaparka Lielās estrādes skatuves izdejoja TDA „Dzintariņš” un TDA „Dancis”. Pirmo dziesmu izdziedāja jauniešu kamerkoris „Kamēr” kopā ar komponistu Mārtiņu Braunu.

Pasākumu kuplināja arī dziedātāja Ieva Akuratere, kuras skandētā dziesma „Manai tautai” uzvarēja pirmajā Latvijas Radio dziesmu aptaujā „Latvijas likteņdziesma”.

Tāpat koncertā uzstājās dziedātāja Marija Naumova, kas pirmā no Latvijas pirms sešpadsmit gadiem uzvarēja starptautiskajā dziesmu konkursā „Eirovīzija”. Sanākušos priecēja TV šova „Izklausies redzēts” pirmās sezonas uzvarētāja Dināra Rudāne un TV šova „X faktors” pirmās sezonas Latvijā uzvarētājs Arturs Gruzdiņš.

Pasākumā ikviens interesents varēja iepazīties ar pirmajā estrādes atjaunošanas posmā paveiktajiem būvdarbiem. Ikviens varēja iemūžināt sevi foto stendā uz atjaunotās estrādes, iedziedāties „Swedbank” rīkotajā balss spēlē „DzieDot” un iegūt iespēju sadziedāšanās naktī virtuāli atrasties uz svētku skatuves. Īpašu spēli „Atzīsties mīlestībā Latvijai” un kārumus bija sarūpējusi saldumu ražotāja „Laima”.

Kopā ar radošās apvienības „Pasaku nams” tēliem varēja izzināt latvju zīmes un darboties bērnu radošajā istabā. Gan lieliem, gan maziem pasākuma dalībniekiem bija sarūpēta plaša izklaides programma ar dažādiem konkursiem un pārsteiguma balvām. Tāpat varēja iegādāties XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku suvenīrus, īpašus amatnieku darinājumus un kārumus.

Darbs pie Mežaparka Lielās estrādes atjaunošanas tika sākts pēc tam, kad 2016. gada 11. martā Rīgas dome un Kultūras ministrijas Latvijas Nacionālais kultūras centrs parakstīja līgumu ar Jura Pogas un Austra Mailīša arhitektu birojiem par būvprojekta izstrādi.

Pagājušajā gadā 20. aprīlī uz Mežaparka Lielās estrādes skatuves tika parakstīts līgums par estrādes pirmā atjaunošanas posma darbiem, kas paredzēja jauna skatītāju laukuma izbūvi, kurus pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma veica pilnsabiedrība „LNK, RERE”.

Šomēnes, 7. jūnijā, Mežaparka Lielās estrādes pirmais atjaunošanas posms tika nodots ekspluatācijā.

Informāciju sagatavoja: Baiba Gailīte, Rīgas domes Īpašuma departamenta Komunikācijas nodaļas vadītāja, tālr.: 67037357; mob. tālr.: 26555927; e-pasts:

https://www.facebook.com/rdid.lv/

www.rdid.lv