• di@riga.lv
    / +371 67026138

Par 5,6 miljoniem eiro izsolē pārdoti 22 Rīgas pašvaldībai piederošie zemesgabali pie lidostas “Rīga”

Šī gada 14.aprīlī izsolē pārdoti 22 Rīgas pašvaldībai piederoši neapbūvēti zemesgabali pie Starptautiskās lidostas “Rīga”. Tos par 5 679 000 eiro iegādājusies nekustamo īpašumu attīstītajam “Sirin Development” piederošais uzņēmums SIA “Cella investment 3”.

Ortofoto Līdostas "Rīga" apkaime

“Esam plānojuši, ka izsolē iegūtajā īpašumā tiks ieguldīti vairāk nekā 100 miljoni eiro. Šī brīža plāns paredz, ka darbi minētajā teritorijā norisināsies vairākās kārtās, un to rezultātā  taps 180 000 m2 lielas un modernas loģistikas noliktavas. Esam pateicīgi par iespēju sadarboties ar Rīgas pašvaldību, un ceram, ka šādā veidā radīsim ne vien jaunas darba vietas, bet nodrošināsim arī labvēlīgus apstākļus loģistikas jomas attīstībai,” norāda nekustamo īpašumu attīstītāja “Sirin Development“ izpilddirektors Laurins Kuzavas.

22 zemesgabalu kopējā platība ir 389 394 m2 . Tie atrodas aptuveni 400 metru attālumā no Starptautiskās lidostas “Rīga” nožogotās teritorijas un Rīgas robežas ar Mārupes novadu, kvartālā starp Mazās Gramzdas, Kalnciema, Mīkleņu, Kārklu un Mūkupurva ielu. Zemesgabalu robeža atrodas arī aptuveni 500 metru attālumā no Kārļa Ulmaņa gatves, tās labajā pusē virzienā uz pilsētas centru, un aptuveni 600 metrus no autoceļa P133, kas uz ved Starptautisko lidostu “Rīga”.

“Modernas un ilgtspējīgas infrastruktūras attīstība ir būtiski elementi, lai pārveidotu Rīgu par starptautiski atzītu Ziemeļeiropas metropoli. Priecājos, ka mums izsoles rezultātā ir izdevies Mūkupurva apkaimes attīstībai piesaistīt pieredzējušu investoru, kura vērtības sakrīt ar mūsējām. Rīgas investīciju un tūrisma aģentūra ir gatava arī turpmāk sniegt atbalstu, kas nepieciešams no pašvaldības puses, šīs teritorijas mūsdienīgai attīstībai – tā ir ļoti stratēģiski nozīmīga lokācija ar milzu potenciālu,” uzver Rīgas investīciju un tūrisma aģentūras Investīciju piesaistes nodaļas vadītājs Mārtiņš Kokalis.

Plānots, ka darbi minētajā teritorijā tiks sākti 2023.gadā.

Informāciju sagatavoja: Rita Lazda, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators, e-pasts: rita.lazda@riga.lv

 

Rīgas domes Komunikācijas pārvalde

 Tālr.: 67026049, e-pasts: rdkp@riga.lv , mājas lapa: www.riga.lv

Facebook: https://www.facebook.com/Riga.lv

Twitter: https://twitter.com/rigasdome