• di@riga.lv
    / +371 67026138

Vēsturisko ēku atjaunošana saudzīgām metodēm

 

Šī gada 25. novembrī plkst. 16.00  Rīgas domes Īpašuma departaments aicina namīpašniekus, attīstītājus un dzīvokļu saimniekus uz tiešsaistes lekciju, kurā Juris Zviedrāns pievērsīsies tēmai par saudzīgu vēsturisko ēku pielāgošanu mūsdienu dzīves standartiem.

Vēsturisko ēku atjaunošanas process bieži vien prasa daudz lielāku izpētes darbu un iedziļināšanos, jo jārod pareizais līdzsvars starp vēsturiskās substances saglabāšanu un sekošanu mūsdienu dzīves prasībām. Kā izvērtēt, kas saglabājams un kas nomaināms, kuros gadījumos vecā aizstāšana ar jauno ir tiešām nepieciešama un kā saudzīga attieksme pret vēsturisko būvmantojumu ir saistīta ar arvien aktuālāko videi draudzīgo dzīvesveidu – par to lekcijā runās celtniecības arheologs Juris Zviedrāns, kurš šajā jomā strādā kopš 1989. gada un ir specializējies koka konstrukciju un koka ēku pētniecībā, turklāt pats ir arī vēsturiskā Tāšu muižas kompleksa saimnieks un atjaunotājs.

Lekcija būs skatāma RD Īpašuma departamentā Youtube kanālā, pievienojoties tiešsaistē būs arī iespējams uzdot jautājumus lektoram.

https://www.youtube.com/channel/UCWqQ2UGXpwnxdDxM746X9gw

Reģistrēties lekcijai iespējams:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe_7KD7qzRfMmOsCwzMETOKbXMgpCRaeOpDkC4jCsRQatK7fA/viewform

  • zvanot pa tālruni 67181015

Informāciju sagatavoja:

Irita Antoņeviča, Rīgas domes Īpašuma departamenta Būvju sakārtošanas pārvaldes

Klientu atbalsta nodaļas projektu vadītāja

Irita.antonevica@riga.lv

t.67181015