• di@riga.lv
    / +371 67026138

Pie Rīgas 75. vidusskolas plāno izbūvēt jaunu futbola stadionu un laukumu ar dažādām aktīvās atpūtas iespējām

Otrdien, 21. augustā, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks un Latvijas Futbola federācijas prezidents (LFF) Kaspars Gorkšs apmeklēja Rīgas 75. vidusskolu (Ogres ielā 9) un klātiene iepazinās ar esošo skolas sporta infrastruktūru, kā arī vienojās kopīgi sadarboties tās attīstībā.

IMG_6456
IMG_6476
IMG_6469
IMG_6487
IMG_6519
IMG_6522
IMG_6501
IMG_6494
IMG_6530
IMG_6543
IMG_6548
IMG_6553
IMG_6558
IMG_6569
IMG_6579
IMG_6576
IMG_6618
IMG_6590
IMG_6645
IMG_6582
IMG_6632
IMG_6646
IMG_6648
IMG_6699
Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...

Klāt bija arī Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs un Latvijas futbola federācijas ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks, kuri ir atbildīgi par sadarbības līguma starp Rīgas pilsētu un LFF īstenošanu.

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks sacīja: „Pirms neilga laika Rīga parakstīja sadarbības līgumu ar Latvijas Futbola federāciju, lai Rīgā veicinātu izpratni ne tikai par futbola spēli, bet arī veselīgu dzīvesveidu. Šodien mēs kopīgi tiekamies Ķengaraga apkaimē pie Rīgas 75. vidusskolas, pie kuras plānojam kopīgo vienošanos īstenot.”

Latvijas Futbola federācijas prezidents Kaspars Gorkšs uzsvēra: „Futbola infrastruktūras attīstība, pieejamība un daudzveidība galvaspilsētā ir būtiska nepieciešamība, lai LFF kopā ar saviem sadarbības partneriem varētu panākt plānoto izaugsmi futbola popularitātē, iesaistē un aktīva dzīvesveida kvalitātē. Plānotie laukuma ieviešanas darbi pie Rīgas 75. vidusskolas ir svarīgs nākamais solis nesen parakstītajā sadarbības līgumā ar Rīgu, kas paredz kopīgu pūliņu pielikšanu arī citās futbola jomās. LFF ir ieinteresēta, lai pēc iespējas vairāk cilvēku iesaistītos futbolā un tajā paliktu, un tā labad lielā izmēra laukumu plašāka pieejamība kalpo kā neatņemama šādas nostājas sastāvdaļa. Turklāt LFF nākotnes ambīcijas sevī ietver nozīmīgu starptautisku turnīru uzņemšanu Rīgā jauniešiem un sievietēm, jo vēlamies Rīgu un Latvijas futbolu apliecināt kā uzticamu sadarbības partneri arī starptautiskajā futbola vidē. Spēku ieguldīšana pilsētas futbola infrastruktūras attīstīšanā mūs šādam mērķim tuvina.”

„Lielāko daļu no skolas teritorijas aizņems jaunais futbola laukums, kura izmērs būs apmēram 110 metri platumā un 72 metri garumā. Kopā ar federāciju plānojam līdzās stadionam izbūvēt skatītāju tribīni ar nojumi, kurā paredzētas vietas apmēram 1000 skatītājiem. Jaunajā tribīnē būs arī ģērbtuves spēlētajiem un tiesnešiem, kā ar atsevišķa konferenču telpa, telpas saimnieciskās darbības nodrošināšanai un labierīcībām,” informēja Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

Rīgas 75. vidusskolas lietojumā esošajā teritorijā ir paredzēts izveidot arī multifunkcionālo laukumu basketbola, volejbola, tenisa spēlēm. Teritorijā uzstādīs āra vingrošanas iekārtas, kā arī izveidos četrus skrejceļus apmēram 108 metru garumā un tāllēkšanas sektoru. Sporta laukumā uzstādīs arī basketbola grozus „streetball” spēlei. Labiekārtos arī skolas teritoriju – atjaunos zālienu, ietvju un ceļu segumu, kā arī sakops kokaugus, un iežogos skolai apkārt esošo teritoriju.

„LFF plāno šo jautājumu par futbola stadiona izveidi un jaunas skatītāju tribīnes izbūvi pie Rīgas 75. vidusskolas skatīt Infrastruktūras un reģionālās attīstības komitejas sēdē 4. septembrī. Nenoliedzam, ka, realizējot šo projektu, uzlabosies ne tikai skolas, bet arī apkaimes un pilsētas iedzīvotāju iespējas nodarboties gan ar futbola spēli, gan citām sporta aktivitātēm, un tas ir mūsu kopīgais mērķis,” klātesošos informēja Latvijas futbola federācijas ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks.

Rīgas dome 3. jūlijā parakstīja sadarbības līgumu ar Latvijas Futbola federāciju, kas paredz futbola attīstības veicināšanu pilsētā, sporta infrastruktūras pilnveidošanā un attīstīšanā, kā arī sadarbību skolas vecuma bērnu veselīga dzīvesveida veicināšanā. Abas puses sadarbosies arī sociālās atbildības projektu organizēšanā, kā arī ar futbolu saistīta izglītības un apmācību procesa nodrošināšanā, tai skaitā futbola treneru un citu sporta speciālistu apmācībā.

Informāciju sagatavoja: Baiba Gailīte, Rīgas domes Īpašuma departamenta Komunikācijas nodaļas vadītāja, tālr.: 67037357; mob. tālr.: 26555927; e-pasts: baiba.gailite@riga.lv

https://twitter.com/RigasIpasumaDep

https://www.facebook.com/rdid.lv/

www.rdid.lv